VÝBĚR VELIKOSTI

Svoje Bosky si můžete objednat v univerzální, upravené univerzální, nebo vlastní velikosti a tvaru, přesně podle vašeho chodidla.

Univerzální velikosti sandálů můžete do 14 dní bezplatně vrátit. Přizpůsobené uni-velikosti a sandály zcela na míru můžete také vrátit, ale z vrácených peněz bude odečteno 50 % z ceny sandálů, jako nevratná záloha za individuální - zakázkovou výrobu, viz obchodní podmínky. Dbejte proto při výběru velikosti, a především při tvorbě podkladů pro zakázkovou výrobu zvýšené pozornosti, pečlivosti a pokynů v návodu.

Průvodce výběrem velikosti:

  • Změřte si chodidlo (pata-nejdelší prst), nebo podle svojí obvyklé velikosti vytiskněte příslušnou šablonu.
  • Dbejte na vytištění ve správné velikosti (v nastavení nepřizpůsobovat formátu) a proveďte pomocí pravítka kontrolu na kontrolním měřítku šablony! Důležité!!!
  • Položte chodidlo na šablonu a vycentrujte chodidlo na šabloně do přiměřené vzdálenosti od okrajů tak, jak si to představujete na vašich sandálech. Jestliže je vám šablona velká, malá, nebo si nejste jistí, vytiskněte větší či menší variantu a postup opakujte.
  • Ve výběru velikosti může hrát roli také zamýšlený účel užívání sandálů. Pokud volíte tenčí sandály spíše pro nenáročnější použití, můžou být sandály více "natěsno" kolem chodidla. Pokud ale zamýšlíte používat Bosky pro běh, turistiku, a obecně více do těžšího terénu, volte velikost spíše o něco větší, pro zachování jakési "ochranné zóny" kolem chodila.
  • Jestliže vám šablona obrysově vyhovuje a jste spokojení s tvarem vůči vašemu chodidlu, zkontrolujte zda vám bod značící vyvedení meziprstního pásku sedí mezi palcem a ukazovákem (v případě modelu X meziprstní vyvedení řešit nemusíte). Nejlépe si to ověříte když vezměte tužku a kolmo k podložce zaznačíte místo mezi palcem a ukazovákem. Pokud se vám zaznačené místo shoduje s bodem na šabloně určeným pro ukotvení pásku mezi prsty (nebo se neliší více jak cca o 1,5 mm), je to v pořádku a právě jste zjistili vaši velikost Bosky sandálů! 
  • Pokud se bod, který jste na šabloně zaznačili, liší více jak o 2 mm a po vycentrování chodidla nad tento bod šablona již nesedí, zadejte k objednávce do poznámky také kód vašeho umístění předního kotvícího popruhu podle tabulky - např.: 42/Q.
  • Pokud nejste spokojení s tvarem šablony vůči vašemu chodidlu a ani změna bodu mezi prsty tento problém neřeší, vytvořte podle video návodu vlastní obkres chodila, který nám zašlete, na email: info@boskyshoes.com, nebo poštou viz. kontakty. Při objednání přes náš e-shop pak uveďte informaci o individuální řešení a způsobu zaslání obkresu do poznámky.
  • V případě, že jste použili šablonu, ale nakonec jste se rozhodli pro obkres vašeho chodidla, můžete jej provést přímo do šablony, která vaší představě o velikosti byla nejblíže. Budeme mít lepší představu o tom, co vám nesedělo, a díky šabloně se také zlepší přesnost při přenosu dat a nemusíte v takovém případě doplňovat do obkresu údaj o délce obkreslené nohy. 
  • Při zakázkové výrobě děláme "nadměrek", (jakési rezervní místo na sandálu, především v oblasti prstů) dle našeho nejlepšího uvážení s přihlédnutím k typu obuvi, který si u nás objednáváte. V případě tenčích podešví a modelů primárně užívaných pro městské a nenáročnější použití, volíme spíše menší nadměrek. V případě outdoorovějších variant o něco větší. Pokud preferujete na sandálech větší nadměrek a nebo naopak sandály přesně na vaši nohu, připište tento svůj požadavek do poznámky.

Rozměry sandálů (délka stélky v cm)

vel. 28

18,2 cm

vel. 29

18,9 cm

vel. 30

19,6 cm

vel. 31

20,3 cm

vel. 32

21 cm

vel. 33

21,7 cm

vel. 34

22,4 cm

vel. 35

23,3 cm 

vel. 36 

24,0 cm

vel. 37

24,7 cm

vel. 38

25,4 cm

vel. 39

26,1 cm

vel. 40

26,8 cm 

vel. 41

27,5 cm 

vel. 42

28,2 cm 

vel. 43

28,9 cm 

vel. 44

29,6 cm 

vel. 45

30,3 cm 

vel. 46

31,1 cm 

vel. 47

31,9 cm 

vel. 48

32,7 cm 

vel. 49

33,5 cm 

VIDEONÁVOD

ŠABLONY PRO VÝBĚR VELIKOSTÍ


Zde si můžete stáhnout všechny dostupné šablony velikostí, podle kterých si můžete přesně vybrat velikost sandálů.

DŮLEŽITÉ!

Jakoukoli šablonu je nutné vytisknout ve 100% měřítku. Stačí pouze v nastavení tisku zaškrtnou políčko skutečná velikost (actual size). Po vytisknutí pro jistotu překontrolujte měřítko pomocí kontrolního pravítka ve spodní části šablony.

ŠABLONY PRO DOSPĚLÉ


BOSKIDS ŠABLONY

Pro kompletní nabídku zavítejte na naš oficiálním bosky e-shop