VLASTNOSTI

Odolnost

Dlouhá trvanlivost a odolnost často nebývá výsadou minimalističtěji pojaté obuvi. Není divu, všechny ostatní vlastnosti jako je lehkost, ohebnost a přizpůsobivost, jdou proti těžké, mohutné, a tedy trvanlivé konstrukci. U našich sandálů se snažíme dosahovat rozumné míry těchto vlastností, protože k čemu nám budou boty s životností deseti let, když si je těžce protrpíme. Naše sandály jsou odolné, ale ne za cenu zhoršených uživatelských vlastností. Ideálem opotřebení je pro nás prošlapaná podešev, která nám dobře sloužila a nosili jsme ji rádi. I tak nabízíme varianty trvanlivější, a ty, které kladou primární důraz na zanedbatelnou váhu a příjemnost nošení. Výběr je jen na vás. 


Flexibilita

Flexibilita, ohebnost, anebo také schopnost se přirozeně přizpůsobit chodidlu v jakémkoli jeho pohybu, to jsou vlastnosti, které považujeme za důležité, a proto se je u našich sandálů snažíme pečlivě dodržovat.  


Lehkost

Říka se, že kilo na nohách je jako 5 kilo na zádech. O tomto poměru sice můžeme pochybovat, ale faktem je, že na nohách jde opravdu cítit každý gram, a to doslova. Snažíme-li se, dosáhnou maximálně přirozených podmínek pro naše nohy, nejnižší možná váha je jednou z klíčových vlastností. Nejen že nás lehounká bota neunavuje, také nás nenutí k špatným pohybovým návykům a při prudších pohybech se nepohazuje na chodidle. Naše nejlehčí sandály se hravě vlezou pod 200 gramů na pár. To ocení nejen pohyboví puristé, ale také kdokoli, kdo se rozhodne Bosky naložit do svého zavazadla.


Přizpůsobivost

Máte atypický tvar chodidla? Delší palec? Ukazovák? Vysoký nárt? Širokou nohu? Nebo naopak úzkou? Bosky se vám díky přizpůsobitelnému tvaru podešve a plně nastavitelným popruhům přizpůsobí v téměř jakémkoli případě. Vyberte si z několika typů podešví i tlouštěk. A jestliže to vaše chodidla vyžadují, dopřejte si u nás luxus obuvi na míru. 


Prostor

Bosky poskytují chodidlům téměř neomezený prostor a neomezují je v žádných funkčních osách. Především pak dávají chodidlům, díky jejich konstrukci, volnost v příčné ose, která je na chodidle při pohybu velmi aktivní.


Cit

Naše chodidla mají zhruba stejný počet nervových zakončení jako naše ruce, a přesto jsme si je zvykli zavírat do pevných necitlivých bot. Je to, jako bychom si dali na ruce tlusté rukavice, nebo svářečské brýle na oči. S našimi chodidly je to skoro stejné, jsou pro pohyb jako druhé oči, které jsme si ale dobrovolně zakryli. Umožněte vašim chodidlům znovu prozřít a vnímat tak svět kolem vás z trochu jiné perspektivy. Možná budete překvapeni, o co jste se doposud připravovali. Nejde ale jen o požitek, jde i o funkci. Naše chodidla nezbavená citu vnímají a reagují na terén mnohem rychleji a přirozeněji, pohyb se pak stává jistějším, bezpečnějším, intuitivnějším, a tedy i zdravějším. Vše totiž funguje, jak má, tak jak se po statisíce let vyvíjelo.


Vzdušnost

Nezdá se to, ale nohy také potřebují dýchat, jenom suchá kůže bude opravdu spokojená a zdravá. Dopřejte i vašim nohám v parném létě dýchat, předejdete tím mnoha možným problémům. 


Rychlé schnutí

Rychleji schne snad už jen bosé chodidlo. Na nejnutnější možnou míru redukované rychleschnoucí popruhy, rovná podešev, v níž se nedrží voda, ani nečistoty. Společně s tmavou barvou těchto částí vám umožní mít sucho ve vašich Boskách již pár minut po tom, co jste vašim nohám dopřáli vodní osvěžení, nebo byli nuceni přebrodit nějakou tu vodní překážku. Rychleschnoucí vlastnost je výsadou především sandálů s umělou stélkou, kožená stélka schne pomaleji, ale i tak se snažíme používat usňový materiál, který vás nebude trápit po namočení půl dne.


Univerzálnost

Na Boskách je to jedna z nejpřitažlivějších vlastností. Je jedno, jestli vyrazíte večer na koncert pod širým nebem, na procházku do lesa, nebo se vydáte na půlroční cestu kolem světa, Bosky jsou na to připravené, a co vy?


Předtvarovaní podešve

Jeden z prvků dostávající Bosky před ostatní barefootové sandály. Univerzální předtvarování na sandálech se po chvíli nošení přizpůsobí přesně vaší noze a umožní vám tento typ obuvi používat opravdu naplno. Díky předtvarování sandál mnohem lépe a přirozeněji sedne na chodidlo a drží především při pohybu do stran. Díky tvarování jsou také popruhy v bezpečné vzdálenosti od země a vydrží tedy mnohem déle. Upnutí patního popruhu je výše než u klasických Huaraches sandálů. Způsobuje, že pásek nepadá z paty, drží tam kde má a Bosky lze díky tomu nosit poměrně "na volno" což je pro běžné nošení mnohem příjemnější.


Earthing

Pro příznivce earthingu máme dobrou zprávu. Model Bare a ostatní modely na přání s vodivou úpravou na popruhu. Abyste ve spojení se zemí nebyli jen bosky ale i Bosky :).